Share

Lélekmasszázs – gyógyító érintés

Az Ausztráliából származó manuál (kézi) terápia egy kellemes, gyengéd, mégis intenzív testorientált lazítási technika. A módszer lényege a test energetikai blokkjainak oldásával a szervezet természetes védekező – öngyógyító folyamatainak beindítása.

A testre ható lágy ringató, lazító és rezegtető mozdulatok oldják a testben lévő energiaáramlást akadályozó blokkokat. Az érintések és mozdulatok a test meridiánjaira és energia központjaira hatnak. A mozgatással az egész test rezgésbe jön, a fejtetőtől a lábujjakig, kellemes és pihentető, ami azon túl, hogy relaxált állapotot idéz elő, a szívverés ritmusával megegyező érzés beindítja a sejtemlékezetet, ezzel aktivizálva az öngyógyító folyamatokat.

A fizikai szinten túl hat a lélekre és a tudatra is. A relaxált állapottal a folyamat előidéz olyan lelki blokkoldásokat, amelyek a tudattalanunkban vannak elraktározva. A vendégnek megjelenhetnek régi emlékek, sérelmek, amelyek oldódni képesek azáltal, hogy felszínre kerülnek. Ezek az élmények lélekmasszázs végén megbeszélésre kerülnek, hogy tudatosítva a vendég feldolgozott élményként építse életébe távozás után. A Lélekmasszázs célja tehát a harmónia megteremtése testi-lelki-szellemi szinten.

Miért érdemes ezt a terápiát választani?

A kéz gyógyító erejének ismerete egyidős az emberiséggel. Ma már bizonyítható tény, hogy az emberek több ezer éve alkalmazzák a manuál terápiákat – kézrátétellel történő gyógyításként.

Az érintés éppolyan alapvető szükségletünk, mint az evés, ivás, alvás. Mindennapjainkban is folyton jelent van; kezet fogunk üdvözléskor, megsimogatjuk gyermekünk fejét, ha vigasztalni szeretnénk, megöleljük szeretteinket. Amikor megérintünk valakit, átlépjük az „én” és „te” határait, és kapcsolatba kerülünk egymással. A kommunikációnak ezen módja meghaladja a verbális kommunikáció lehetőségeit. Az ilyen terápiákban a kéz információhordozó és energetikai közvetítő is. Amikor ujjainkkal, vagy tenyerünkkel mát érintünk információt kapunk állapotáról.

Valamennyien ösztönszerűen alkalmazzuk az érintéssel való gyógyítást; ha valamely testrészünkön fájdalmat érzünk automatikusan odatesszük a kezünket, és simító, dörzsölő mozdulatokkal enyhítjük az érzést. Ezen tapasztalatok jelentőségét egyre inkább a tudomány is kezdi elismerni és alátámasztani. A testkontaktus, az érintés mind a testben, mind a lélekben változást okoz.

A terápia során céltudatosan alkalmazzuk az érintés jótékony hatásait. Egy szeretetteljes érintés hatására olyan speciális hormonok szabadulnak fel, amelyek jó közérzetet és boldogságérzetet keltenek, valamint képes ellazítani az idegrendszert.

Célja a test természetes öngyógyító folyamatainak aktivizálása

Érintéskor a bőrön elhelyezkedő receptorok (tapintásérzékelő sejtek) információt közvetítenek az agynak. A gyengébb érintések nyugtató, míg az erősebb érintések serkentő hatást idéznek elő. Így a testet érő ingerek reagálásra serkentik a szervezetet, ezzel beindítva az öngyógyító energiákat. A masszázs felszabadítja a légzésáramlást, oldja a feszültséget, megnyugtatja az idegrendszert, segít megszabadulni a belső terheinktől.

Miben segíthet a Lélekmasszázs?

  • szorongások oldásában,
  • tudattalan blokkok oldásában,
  • depresszió kezelésében,
  • félelmek elengedésében,
  • konfliktusok, problémák kezelésében,
  • önismeret fejlesztésében,
  • stresszel való megküzdésben,
  • alvásproblémák kezelésében,
  • energiák szabad áramoltatásában,
  • önbizalom, életkedv javításában,
  • testi-lelki-egyensúly megteremtésében.

FORRÁS: almamag.hu, Magyar Viktória